Siamská kočka

PLEMENO:

 Siamská kočka je plemeno orientálních krátkosrstých koček.

PŮVOD:

 Stát Thajsko se dříve jmenovalo Siam. Plemeno, které vznikalo před více jak 600 lety na území této země, tedy dostalo jméno Siamské kočky. Předpokládá se, že jejím předkem byla místní Bengálská kočka. Existuje mnoho druhů Siamských koček a rozdělují se podle svého zbarvení. Siamské kočky se vždy vysoce cenily a žily pouze na dvoře panovníků.

HMOTNOST:

 V rozmezí 2,5 až 5,5 kg.

SRST:

 Srst je velice krátká, hustá, lesklá a vydatně přiléhající. Všechny siamské kočky mají akromelaninové zbarvení, což je různá barva základní srsti a vlasového pokrytí na čumáčku, uších, nohách i ocase. Takové zbarvení se jmenuje „point“. Rodí se světlé a teprve s růstem později tmavnou. Dle zbarvení srsti je známo okolo 20 různých druhů siamských koček.

HLAVA:

 Hlava je středně velká, k poměru těla úměrná, má klínovitý tvar. Tvarem je podobná hlavě kuny. Brada a čelisti jsou přiměřeně velké.

NOS:

 Nos je rovný a dlouhý, linii čela prodlužuje bez zlomu.

UŠI:

 Uši jsou delší a velké. V posazení jsou široké a na koncích špičaté.

OČI:

 Oči mají mandlový tvar, jsou zlehka zešikmené, ne příliš hluboko posazené a mají jasně modrou nebo šedou barvu.

TĚLO:

 Krk je dlouhý a urostlý. Tělo svalnaté, pružné, trochu protáhlé, avšak úměrně stavěné. Ramena jsou přibližně v jedné šířce s bedry. Záda a bedra jsou silná. Nohy jsou dlouhé, tenké, urostlé a pevné. Zadní nohy jsou o trošku delší než přední. Tlapy jsou malinké, oválné.

OCAS:

 Siamská kočka má dlouhý a tenký, na konci zašpičatělý ocas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one